توصیه شده در :

Trip AdvisorBradt

 

خوش آمدید

مهمانخانه سنتی نگار ورزنه (اقامتگاه بومگردی در ورزنه) یک خانه ی قدیمی سنتی است که به تازگی مرمت شده است و قدمت آن به دوران پهلوی می رسد و دارای منظره ی زیبای پشت بام از مسجد جامع و شهر ورزنه است.

در بومگردی نگار، ما تلاش داریم خدمات خود را در سه حوزه معطوف کنیم. اسکان گردشگران شهر ورزنه، غذا ی خانگی و تورهای طبیعتگردی و فرهنگی منظقه.

هدف از مهمانپذیر ما این است که میهمانانمان مثل خانه خود احساس راحتی کنند و یک فضای مشترک را برایشان فراهم کنند تا در آن استراحت کنند و دوستان محلی و غیر محلی جدیدی پیدا کنند. غذا ها صد در صد خانگی است. ما همچنین تورهایی را ترتیب می دهیم که علاوه بر کمک به شما در کشف زیبایی های این منطقه، از توسعه ی جامعه محلی نیز پشتیبانی می کنید. حداقل چیزی که تلاش می کنیم به سوغات ببرید، سکوت کویر و گذراندن چند روزی در یک شهر خیلی کوچک و آرام در حاشیه ی کویر و دشتستان زاینده رود هست.

گردشگری پایدار

توسعه و بطور خاص، گردشگری پایدار برای ما خیلی مهم است. ما به اینکه طبیعتی زیبا در اطراف ورزنه داریم مفتخریم! و در عین حال نظاره گر تغییرات کره ی زمین هستیم. ما تلاش داریم در این فرایند نقش مثبت ایفا کنیم.

  • بطور مثال، غذای ما از محصولات محلی و صد درصد خانگی تهیه شده است. و تلاش داریم از مواد ارگانیک استفاده کنیم. این به نفع طبیعت و توسه ی محلی منطقه است.
  • ما از غذاهای باقی مانده از میهمانان، برای غذای دام و طیور استفاده می کنیم. و یا اگر غذای پخته و دست نخورده ی ما اضافی بود، سعی می کنیم آن را به بدست جمعی از پناهندگان افغان شهر یا منطقه ی خود برسانیم.
  • ما همیشه سعی در کاهش مصرف پلاستیک داشتیم.
  • ما در اقامتگاه نگار، این سیاست را دنبال می کنیم که تا جای ممکن چیزی دور ریخته نشود. معتقدیم، می توانیم خیلی چیزها را دوباره استفاده کنیم. بطور مثال، هرکس کتاب های خود را نیاز ندارد، یا از ایده ی استفاده از لباس های "دست دو" حمایت می کند، ما برای اینها در خانه ی نگار بستری فراهم کرده ایم. کتابخانه های کوچک، یا جعبه ی لوازم "گمشده" به همین منظور تعبیه شده است.
  • در صورتی که میهمانان خانه ی نگار ورزنه موافق باشند، از ایده ی تاکسی های مشترک (غیر دربستی) استفاده می کنیم، و سعی می کنیم در صورت رضایت مهمان هاقدری از مسافت تورها پیاده باشد. تا جای ممکن، از ایجاد آلودگی صوتی و نوری پرهیز داریم و سعی در جلوگیری آسیب های دیگر فرهنگی محیط زیستی به فرهنگ و طبیعت غنی این منطقه داریم.

اگر هر گونه ایده ی جدیدی برای مهمانپذیر نگار ورزنه دارید، که می تواند به ما کمک کند خدمات ما بیشتر در جهت گردشکری پایدار باشد، خوشحال می شویم ایده ها را با ما به اشتراک بگذارید.

امکانات

امکانات کلی

گرمایش و سرمایش اتاق ها

حمام گرم

وای فای رایگان

بدون مقررات خاموشی

حیاط

شامل صبحانه

کنسل کردن 24 ساعته

میز تور

بدون مالیات اضافه

خدمات رایگان، در صورت درخواست میهمان

نگهداری وسایل بعد از تخلیه

حوله

چای

خرید بلیط

وسایل آشپزخانه

سشوار

تماس های داخلی

خدمات با دریافت هزینه

خدمات لباسشویی

غذای خانگی (محلی ورزنه و دیگر غذاهای ایرانی)

اتو کردن لباسها

خدمات تور

چگونه از گردش ورزنه و اطراف آن بیشتر لذت ببریم؟

ورزنه یک نگین نفهته در حاشیه ی کویر تلماسه ای در مرکز ایران است. یک شهر کوچک ایرانی، با جاذبه های متنوع فرهنگی و طبیعی، از کویر ورزنه گرفته، تا تالاب بین المللی گاوخونی. از دریاچه ی وسیع زبیای نمکی، تا روستاهای قناتی کوهستان های اطراف... شما می توانید از پیاده روی در کوچه پس کوچه های ورزنه، و دیدن مردان کشاورز و زنان چادر سفید شهر، دیدن منظره زیبا از ورزنه از سقف برج کبوتری، لذت بردن از آواز دهقانان برای گاوها و شترهایشان و ... لذت ببرید.


sand dunes of varzaneh negaar guesthouse afternoon tours

دیدن غروب آفتاب از بالای "ابرتپه" های ماسه ای کویر ورزنه.

Carvanserai in the middle of the desert

لذت از یک صبحانه ی سنتی بر روی سقف کاروانسرایی (قلعه ی خرگوشی) که در راه جاده ابریشم قدیم قرار گرفته

must to visit in iran ghoortan citadel varzaneh negaar guesthouse tours

__پیاده روی در قلعه ی خشتی هزارساله ی قورتان

varzaneh streets negaar guesthouse isfahan

گشت در ورزنه، جایی که زنان را چادر سفید خواهیم یافت.

iranian meals varzaneh isfahan

از غذای خانگی و سنتی بومگردی نگار لذت ببرید... .

پیاده روی در حوضچه های دریاچه نمک، جنوب تالاب گاوخونی

fa_IRPERSIAN
en_USEN fa_IRPERSIAN